04.10.2021 – 15.10.2021 - "Jesień bogata w witaminy"

Cel ogólny: Propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do jedzenia owoców i warzyw.

Zadania edukacyjne:

• Dostrzeganie zmian w otoczeniu przyrodniczym, wiązanie zmian ze zmianą pory roku.
  • Utrwalenie  nazwy pory roku – jesień, określeń: sad, warzywnik, przetwory.
  • Znajomość kilku najczęściej spotykanych drzew owocowych, sadach oraz owoców rosnących na  tych drzewach – jabłek, gruszek, śliwek.
  • Rozwijanie umiejętności dostrzegania podobieństw i różnic w wyglądzie owoców i warzyw poprzez uważne ich obserwowanie i porównywanie.
  • Rozwijanie zmysłów: wzroku, smaku, dotyku, powonienia.
  • Wprowadzenie małej i wielkiej litery „l” oraz cyfry: 2,

Współpraca z rodzicami

• Wymiana informacji nt postępów dziecka.
  • Wzbogacanie zaplecza dydaktycznego o pomoce do zabaw parateatralnych.

1. W związku z rozpoczęciem tematyki „Jesień bogata w witaminy” informuję, że:
  2. w czwartek, 7.10. planuję wyjście z dziećmi na pobliskie targowisko. Proszę aby dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola maseczki.
  3.  w piątek, 8.10. będziemy robić kompot owocowy. Proszę by dzieci przyniosły do przedszkola deseczkę do krojenia, fartuszek oraz słoik 0,33
  4. w poniedziałek, 11.10. planuję zrobienie kukiełek z warzyw. Proszę aby dzieci przyniosły do przedszkola warzywo nadające się na kukiełkę (burak, ziemniak, marchew, itp.), dwa patyczki po 20 cm, 1 dowolną gazetę oraz kilka elem. dekoracyjnych (wstążki, guziki).
  5. w czwartek,  14.10. będziemy robili piramidę żywienia. Proszę o 1 -2 gazetki reklamowe do wycinania produktów.
  6. w piątek, 15. 10. obchodzimy w przedszkolu Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej.  Prosimy o odświętne ubranie dzieci do przedszkola.

Dziękuję